Omron

Omron İnsanlarla Makinelerin Uyumunu Hızlandıran TM Serisi Kolaboratif Robotları Piyasaya Sürüyor

Omron Corp. (Merkezi: Shimogyo-Ku, Kyoto. Başkan ve CEO: Yoshihito Yamada) insanların ve makinelerin uyum içinde çalıştığı yenilikçi bir üretim ortamı yaratmak için TM serisi kolaboratif robot ailesinin küresel lansman duyurusunu yaptı. Çeşitli görsel denetim işlevleri ve basit, sezgisel programlama ortamı sunan TM kolaboratif robotlarıyla Omron, insanlar ve makinelerin birlikte emniyetli, esnek ve kolaboratif üretim gerçekleştirmesini sağlıyor.

Değişen tüketici trendleri ürün kullanım ömürlerini kısaltmaya devam ederken üreticiler, sık ürün değişimlerinin gereksinimlerini karşılayabilen üretim hatlarına ihtiyaç duyuyor. Buna ek olarak, iş gücü eksikliğinin bir gerçeklik halini almasıyla üreticiler, daha basit ve monoton görevleri otomasyona devretmeye ve insanların daha yaratıcı işlere odaklandıkları çalışma ortamları yaratmaya çabalıyor.

Omron TM serisi seçme, paketleme ve vidalama gibi geleneksel olarak insanlar tarafından gerçekleştirilen ve otomasyonu zor uygulamaların otomasyonu için kurulumu kolay ve benzersiz bir robot çözümü sunuyor. TM serisinin lansmanı dahilinde Omron, pazar lideri LD serisi otonom mobil robotuyla sorunsuz entegrasyon sağlayan "mobil uyumlu" modelini piyasaya sürdü. Bu sayede kullanıcılar, seçme ve bir tepsiye veya konteynere yerleştirme gibi daha karmaşık görevlerin otomasyonunu sağlayabiliyor ve esnek üretim için üretim proseslerini otonom mobil robotlar aracılığıyla bağlantılı hale getirebiliyor.

Omron TM serisi dahilinde aşağıdaki özelliklerin kombinasyonlarını barındıran 12 robotu piyasaya sunuyor.

  • Kol uzunluğu: 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
  • Taşıma kapasitesi: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
  • Güç kaynağı: AC, DC
  • SEMI S2 Emniyet Kılavuzuna uygun ya da uygun olmayan

TM Serisi Kolaboratif Robotların Üç Temel Özelliği

1. Sezgisel arayüz programlama için harcanan zamanı azaltır
Geleneksel endüstriyel robotlara göre daha düşük kurulum süresi sunar. Akış şeması temelli sezgisel programlama arayüzü ve kolay öğrenme özelliği sayesinde robot programlamacılığı hakkında deneyimi olsun olmasın herkes tarafından programlanabilir.

2. Entegre kol üstü görsel denetim sistemi kurul süresini azaltır
TM serisi dahili görsel denetim ve entegre aydınlatmaya sahiptir, böylece kullanıcı ürünleri daha geniş bir açıyla görebilir. Desen eşleme, barkod okuma ve renk tanıma gibi görüntü sistemleriyle donatılan bu robot sistemi denetim, ölçüm ve sıralama uygulamalarının doğrudan kurulumunu son derece kolay hale getiriyor.

3. Tüm insan-makine kolaboratif emniyet standartlarıyla uyum sağlayarak kurulum süresini azaltır
TM serisi insanlarla makinelerin iş birliği yapmasına olanak sağlayan tüm emniyet standartlarıyla uyumludur ve endüstriyel robotlar için geleneksel olarak ihtiyaç duyulan endüstriyel emniyet bariyerlerine gerek kalmadan insanların bulunduğu ortamlarda kullanılabilir ve bu sayede kurulum süresini önemli ölçüde azaltır. (Endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO10218-1 ve kolaboratif endüstriyel robotlar için emniyet standardı ISO/TS15066 ile uyumludur)

Ürün serisine TM serisi kolaboratif robotu ekleyen Omron, insanlar ve makinelerin birlikte emniyetli, esnek ve kolaboratif üretim gerçekleştirmesini sağlamaya devam ediyor ve insanlarla makinelerin uyum içinde üretime katıldığı yenilikçi bir üretim konsepti olan "yenilikçi Otomasyon" anlayışına hız veriyor.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands

+31 (0)23 568 13 00

www.industrial.omron.eu

@omroneurope

omron

omroneurope

omroneurope


Notes for Editors

Omron Hakkında

Omron Corporation; temel algılama ve kontrol teknolojilerini kullanarak faaliyet alanını kontrol komponentleri, elektronik komponentler, elektronik otomotiv komponentleri, sosyal altyapı, sağlık hizmetleri ve çevre gibi iş alanlarına kadar genişleten lider bir endüstriyel otomasyon şirketidir. 1933'te kurulan Omron, dünya çapında yaklaşık 36.000 çalışanıyla 117'dan fazla ülke ve bölgeye ürün ve hizmet sunuyor. Omron, endüstriyel otomasyon alanında ürün ve müşteri desteğinin yanı sıra üretime yenilik getiren otomasyon teknolojileri sunarak zengin bir toplum yaratılmasına katkıda bulunuyor. Daha fazla bilgi için industrial.omron.eu.

"innovative-Automation!" hakkında

Endüstriyel otomasyon alanında lider olan Omron, görüntü işleme sensörleri ve diğer giriş cihazlarından, servo motorlar gibi çeşitli kontrol cihazları ve çıkış cihazları ile çeşitli emniyet cihazları ve endüstriyel robotlara kadar, kontrol komponentleri ve ekipmanları alanında çok çeşitli ürün gruplarına sahiptir. Omron, bu cihazları yazılım yoluyla birleştirerek dünya genelindeki üreticiler için eşsiz ve son derece etkili otomasyon çözümleri geliştirmiştir. Geliştirdiği ileri teknolojileri ve kapsamlı cihaz çeşitliliğini temel alan Omron'un ortaya koyduğu "innovative-Automation!" adlı stratejik konsept, yenilikçiliğin üç temel öğesinden oluşmaktadır: "entegre" (kontrol evrimi), "akıllı" (ICT ile geliştirilen akıllı sistemler) ve "interaktif" (insanlar ve makineler arasında yeni bir uyum). Omron, bu konsepti hayata geçirerek üretim alanlarına yenilikçiliği getirmek için var gücüyle çalışıyor.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151

marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017

aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from