Omron

Společnost Omron představuje kolaborativní roboty řady TM, které urychlují harmonizaci lidí a strojů

Společnost Omron Corp. (se sídlem: Šimogjo-Ku, Kjóto; prezident a generální ředitel: Jošihito Jamada) oznámila uvedení kolaborativních robotů řady TM na celosvětový trh. Zamýšleným účelem těchto robotů je realizace inovativního výrobního prostředí, ve kterém mohou lidé a stroje pracovat ve vzájemné harmonii. Díky různým funkcím strojového vidění a jednoduchému prostředí pro intuitivní programování kolaborativních robotů řady TM je společnost OMRON schopna nabídnout prostředky umožňující bezpečnou, flexibilní a kolaborativní výrobu za účasti lidí a strojů.

Vzhledem k tomu, že měnící se spotřební trendy neustále zkracují životní cykly produktů, výrobci potřebují, aby výrobní linky splňovaly požadavky pro častou výměnu produktů. Stále častější je také nedostatek pracovních sil, výrobci proto usilují o automatizaci jednodušších a monotónních úkonů, aby vytvořili takové pracovní prostředí, ve kterém mohou lidé přispět ke kreativnějším úkolům.

Řada TM společnosti Omron představuje jedinečné řešení umožňující snadnou instalaci robotů pro automatizaci aplikací, jako je manipulace, balení a šroubování, přičemž jejich automatizace může být náročná, jelikož tyto úkony tradičně vykonávají lidé. Součástí uvedení řady TM společnosti Omron na trh byl „mobilně kompatibilní“ model, který lze hladce integrovat do autonomních mobilních robotů řady LD. Díky tomu jsou uživatelé schopni automatizovat komplexnější úkoly, jako je Pick&Place do zásobníků nebo kontejnerů, a propojovat výrobní procesy s autonomními mobilními roboty pro zajištění flexibilní výroby.

Společnost Omron představuje 12 robotů řady TM, které nabízejí kombinaci následujících vlastností.

  • Délka ramene: 900 mm, 1100 mm, 1300 mm
  • Nosnost: 4 kg, 6 kg, 12 kg, 14 kg
  • Napájení: střídavé, stejnosměrné
  • Vyhovuje nebo nevyhovuje bezpečnostním předpisům SEMI S2

Tři klíčové vlastnosti kolaborativních robotů řady TM

1. Intuitivní programovací rozhraní zkracující čas potřebný pro programování
Kratší doba potřebná pro instalaci a nastavení v porovnání s tradičními průmyslovými roboty. Intuitivní programovací rozhraní založené na vývojovém diagramu a snadné učení vyžaduje minimální nebo žádné dřívější zkušenosti s programováním robotů.

2. Integrovaný kamerový systém na rameni zkracující čas potřebný pro nastavení
Řada TM zahrnuje vestavěný kamerový systém a integrované osvětlení a díky širokému zornému úhlu uživateli umožňuje zaznamenávat produkty. Tento robotický systém je vybaven různými funkcemi pro snímání obrazu, jako je detekce shody struktury, čtení čárových kódů a identifikace barev, a umožňuje mimořádně snadné nastavení pro inspekční, měřicí a třídicí aplikace ihned po vybalení z krabice.

3. Shoda se všemi bezpečnostními standardy spolupráce mezi člověkem a strojem zkracující čas potřebný pro instalaci
Řada TM splňuje všechny bezpečnostní standardy umožňující kolaboraci mezi lidmi a stroji a lze ji bezpečně provozovat v okolí lidí, a to bez průmyslových bezpečnostních zábran, jejichž použití tradičně vyžadují průmyslové roboty, díky čemuž se významně zkracuje čas potřebný pro instalaci.(Vyhovuje bezpečnostním požadavkům ISO10218-1 pro průmyslové roboty a také bezpečnostním požadavkům ISO/TS15066 pro kolaborativní průmyslové roboty)

Díky tomu, že společnost Omron rozšířila svou nabídku produktů o kolaborativní roboty řady TM, nabídla svým zákazníkům prostředky umožňující bezpečnou, flexibilní a kolaborativní výrobu za účasti lidí a strojů a urychlení programu „innovative-Automation“, což je koncept inovativní výroby umožňující harmonickou kolaboraci lidí a strojů.

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands

+31 (0)23 568 13 00

www.industrial.omron.eu

@omroneurope

omron

omroneurope

omroneurope


Notes for Editors

O společnosti Omron

Společnost Omron Corporation je přední světovou společností v oboru automatizace, která své technologie snímání a řízení rozšiřuje do oborů komponentů pro řízení, elektronických součástí, automobilové elektroniky, sociální infrastruktury, zdravotnictví a životního prostředí. Společnost Omron byla založena v roce 1933, má přibližně 36 000 zaměstnanců a nabízí produkty a služby ve více než 117 regionech. Společnost Omron přispívá v oboru průmyslové automatizace k vytváření bohaté komunity poskytováním automatizačních a inovačních technologií pro výrobní procesy a podporou svých produktů a zákazníků. Podrobnější informace najdete na industrial.omron.eu.

O programu „innovative-Automation!“

Společnost Omron, která zaujímá přední postavení v oboru průmyslové automatizace, má ve svém výrobním programu rozsáhlé řady ovládacích prvků a zařízení, počínaje senzory zpracování obrazu a dalšími vstupními zařízeními až po různé řídicí jednotky a výstupní zařízení, například servomotory, a také sortiment bezpečnostních zařízení a průmyslových robotů. Kombinací těchto zařízení prostřednictvím softwaru se společnosti Omron podařilo vyvinout mnoho unikátních a vysoce účinných automatizačních řešení, která našla uplatnění u výrobců po celém světě. Díky širokému spektru pokročilých technologií a ucelené řadě zařízení mohla společnost Omron zveřejnit svůj strategický koncept nazvaný „innovative-Automation!“ (inovativní automatizace) zahrnující tři inovace, neboli „i“--„integrované“ (vývoj řízení), „inteligentní“ (rozvoj inteligence prostřednictvím ICT) a „interaktivní“ (nová harmonizace mezi lidmi a stroji). Společnost Omron si v současné době klade za cíl aplikovat inovace do výrobního prostředí formou materializace tohoto konceptu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151

marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017

aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from