Mondi

Mondi werkt samen met Veyzle, WEPA en Soprema om productie afvalpapier meer circulair te maken

  • Mondi heeft de hoeveelheid afvalpapier dat vernietigd wordt na het productieproces in twee pilotlocaties verminderd.
  • De Mondi-fabrieken in Jülich (DE) en Heerlen (NL) werkten samen met externe partners Veyzle, WEPA en Soprema en realiseerden een vermindering van afval van 95% in slechts twee jaar.
  • Het afval van lossingspapier wordt bruikbaar gemaakt voor andere toepassingen zoals nieuwe papierproducten en isolatiemateriaal voor gebouwen.

26 February 2024 – Mondi, een toonaangevend bedrijf op het gebied van verpakkingen en papier, heeft de circulariteit van materiaalstromen verbeterd in twee productielocaties van afvalpapier in Duitsland en Nederland. 95% van het productieafval wordt nu gebruikt als secundaire grondstof voor andere industrieën, dankzij strategische partnerschappen.

Door nauw samen te werken met belanghebbenden in de sector binnen de waardeketen heeft Mondi het gesiliconiseerd en gecoat papierafval dat werd geproduceerd in haar fabrieken in Jülich, Duitsland en Heerlen, Nederland, aangepakt. Het wordt nu herpulpt en bruikbaar gemaakt als secundaire grondstof in een reeks andere toepassingen.

Mondi Jülich en Mondi Heerlen startten twee jaar geleden een samenwerkingsverband met Veyzle, een Nederlandse specialist in het recyclen van papier en plastic, en WEPA-Nederland, een expert op het gebied van duurzaam hygiënepapier. Sindsdien verzamelt Veyzle het productieafval van deze twee fabrieken van Mondi en sorteert, versnippert en verpakt het verschillende papier voordat het naar de Nederlandse vestiging van de WEPA Group wordt getransporteerd. WEPA Nederland heeft een geavanceerde herpulp-technologie ontwikkeld voor het bruikbaar maken van gelamineerd en gesiliconiseerd papier en gebruikt deze technologie voor het maken van hygiënepapier, zoals toiletpapier en papieren handdoeken. Alle drie partners zijn dicht bij elkaar gevestigd om het transport tot een minimum te beperken.

Daarnaast werkt Mondi ook met Soprema, een totaalleverancier van hoogwaardige waterdichtingssystemen en isolatiematerialen, die het afvalpapier van Mondi gebruikt als basismateriaal voor het produceren van cellulose watten, een voordelige isolatieoplossing die de energiezuinigheid van gebouwen vergroot. Deze samenwerking zorgt ervoor dat waardevolle bronnen niet verloren gaan en draagt bij aan de duurzaamheidsdoelstellingen van Soprema voor het vergroten van het aandeel gerecyclede materialen en het vermijden van afval.

Carlos Martinez Ezquerra, Manager Circulaire Economie Flexibele Verpakkingen bij Mondi, zegt, “Bij Mondi zien we afval als een verlies van bronnen en zetten we ons in om afval uit onze productieprocessen te elimineren door onze MAP2030-agenda. In dit project beoogden we het effectiever gebruiken van productieafval door het bruikbaar te maken als secundaire grondstoffen in andere toepassingen. We zijn erg trots op de vermindering van 95% die we op beide locaties realiseerden en kijken nu uit naar het werken met CELAB, het toonaangevende branche-initiatief voor de waardeketen van zelfklevende etiketten, en bouwen we relaties met andere partners op om de circulaire materiaalstroom ook verder te verbeteren in onze andere locaties in Europa waar afvalpapier aanwezig is.”

Lezersvragen

Mondi
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria

+43 1 79013 4059

www.mondigroup.com

@mondigroup

mondi-group

mondigroup/


Opmerkingen voor de redactie

Over Mondi

Mondi is een wereldleider op het vlak van verpakkingen en papier, bijdragend aan een betere wereld met zijn innovatieve oplossingen met duurzaam ontwerp. Onze business is geïntegreerd in de waardeketen – van bosbeheer en de productie van pulp, papier en folie tot de ontwikkeling en productie van duurzame oplossingen voor consumenten- en industriële verpakkingen, gebruikmakend van papier waar het kan, plastic waar dat nuttig is. Duurzaamheid zit in het hart van onze strategie, met onze ambitieuze beloften voor 2030 gericht op oplossingen i.o.m. de circulaire economie, gecreëerd door competente mensen die actie ondernemen voor het klimaat. 

In 2022 realiseerde Mondi een omzet van 8,9 miljard euro met een ebitda van 1,8 miljard euro uit de gewone activiteiten, en bood werk aan 22.000 mensen in de hele wereld. Mondi heeft een premiumnotering aan de Beurs van Londen (MNDI), waar de groep deel uitmaakt van de FTSE100, en een secundaire notering aan de JSE Limited (MNP).

www.mondigroup.com

About Veyzle

Veyzle is part of Ortessa Groep bv, a group of five enterprising waste companies: Veyzle, Lammertyn.net, van Kaathoven, Rondo and Valor Composting. Together, the subsidiaries control all links of waste management, collection and processing and prove daily the power of smart partnering. Each with its own specialism in the field of waste, but with one clear joint mission: to be open about waste. Veyzle's specialty is the treatment and processing of paper and plastic waste. With an innovative eye Veyzle explores opportunities to make the world more sustainable.

About Soprema

Soprema has been developing and diversifying its activities worldwide, by including, over the years, additional operations to its traditional trade, waterproofing. By becoming the world leader in waterproofing solutions, the group is today a key player in the construction sector. Read more: www.soprema.fr

Related images

Mondi werkt samen met Veyzle, WEPA en Soprema om productie afvalpapier meer circulair te maken. (Foto: Mondi, PR279)

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi

+49 151 17714692

judith.wronn@​mondigroup.com

M. Schepers
Ortessa Groep bv

communicatie@​ortessa.com

Kim Lommaert
EMG

+31 164 317 021

klommaert@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from