SABIC SoP

NAGRADZANA KAMPANIA SABIC WSPIERA NOWĄ GENERACJĘ STEROWNIKÓW DO AUTOMATYKI PRZEMYSŁOWEJ FIRMY SIEMENS

Sittard, Holandia, 1 września 2015 r.

Dzięki innowacyjnym materiałom, wiedzy rynkowej i technicznej, a także podejściu zorientowanemu na współpracę firma SABIC pomaga swoim klientom realizować ich ambicje. Aby przedstawić wyniki tej współpracy z klientami w Europie, SABIC wprowadził nowatorską i nagradzaną kampanię pod tytułem „Stories of Possible” (Opowieści o rzeczach możliwych). Zamieszczona na stronie sabic.com/storiesofpossiblekampania przedstawia cykl sześciu historii reprezentujących ambicje klientów firmy SABIC oraz to, w jaki sposób firma pomaga „urzeczywistniać ich wizje”, aby przysłużyć się branżom i społecznościom, w których działają, a także tworzyć długoterminową wartość.

Pierwszy film przedstawia sylwetkę globalnego potentata z branży automatyki przemysłowej, czyli firmy Siemens, której pracownik opowiada o powstawaniu sterownika SIMATIC S7-1500.

Historia opisuje wizję firmy Siemens dotyczącą opracowywania nowego produktu, który ma na celu utrzymanie jej pozycji jako światowego lidera w branży programowalnych układów sterowania, a jednocześnie zwiększenie przewagi konkurencyjnej użytkowników dzięki wydajności produkcyjnej i energetycznej. Matthew Thorton, specjalista z firmy Siemens ds. automatyki, opisuje owoce trzyletniej współpracy między swoją firmą a firmą SABIC w zakresie obudów elektrycznych do sterownika SIMATIC S7-1500. Rozwiązanie SABIC umożliwia wprowadzenie nowych właściwości konstrukcyjnych, dzięki którym sterownik doskonale sprawdza się przez długie lata w trudnych warunkach fabrycznych. Nowy produkt firmy Siemens pomaga klientom sprostać podwójnemu wyzwaniu: ograniczenia zasobów i ochrony środowiska – dzięki zmniejszeniu kosztów energetycznych i eksploatacyjnych nawet o 20%.

Mówi Matthew Thornton, specjalista ds. automatyzacji w firmie Siemens: „Dla nas ważne jest, by pracować z dostawcą, który angażuje się na długi czas. Tak jak w przypadku firmy SABIC, z którą współpracowaliśmy w zakresie produkcji materiałów niezbędnych, aby taki produkt przemysłowy spełnił swoje zadanie i żeby nadal działał tak sprawnie jak pierwszego dnia również przez następne 15 lat”.

Przemysłowa konstrukcja sterownika SIMATIC S7-1500 zdobyła prestiżową nagrodę iF-Design. SIMATIC S7-1500 należy do nowej generacji sterowników do automatycznej obsługi niewielkich, znormalizowanych maszyn i skomplikowanych instalacji, w których liczy się duża prędkość. Ten modułowy układ umożliwia skalowanie funkcji przez użytkownika. W przypadku zastosowania w układzie produkcyjnym o strukturze zintegrowanej, nabywcy sterownika SIMATIC S7-1500 firmy Siemens mogą korzystać z większej wydajności produkcyjnej, krótszego czasu wprowadzenia produktów na rynek oraz lepszego zrównoważenia produkcji dzięki obniżeniu zużycia energii i liczby błędów produkcyjnych.

Siemens wybrał SABIC z grona 10 kandydatów, którzy ubiegali się o szansę pomocy firmie w stworzeniu nowego sterownika SIMATIC S7-1500. Firma SABIC pokonała konkurencję, ponieważ dysponuje wszechstronną siecią globalną, potencjałem usług typu Global Application Technology (GApT), a także dysponuje nowoczesnym kopolimerem LEXAN™ EXL.

Mówi Eric Hogenboom, wiceprezes ds. sprzedaży w Europie z jednostki strategicznej SABIC zajmującej się innowacyjnymi tworzywami sztucznymi: „Zależy nam na realizacji wizji naszych klientów. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Siemens wspieramy innowację i rozwój. A wspólnie możemy stale działać na rzecz całego łańcucha wartości”.

Cykl filmów SABIC pod tytułem „Stories of Possible” otrzymał srebrną statuetkę Stevie® w kategorii „Komunikacja lub kampania PR roku – Marketing w sektorze B2B” oraz brązową w kategorii „Doświadczenie marki roku – B2B” podczas 12. dorocznej ceremonii wręczenia międzynarodowych nagród biznesowych International Business Awards, czyli najważniejszego wydarzenia tego rodzaju na świecie, w którym uwzględniono ponad 3700 propozycji z 60 krajów i terytoriów.

Oglądaj i dziel się historiami z cyklu „Stories of Possible” na stronie www.sabic.com/storiesofpossible.

Related Video

W pierwszym z cyklu filmów w ramach pionierskiej i nagradzanej kampanii pod tytułem „Stories of Possible”, w której możemy zobaczyć, w jaki sposób SABIC pomaga klientom podtrzymywać ich ambicje, twórcy prezentują współpracę między firmami SABIC i Siemens nad nową generacją sterowników do automatyki przemysłowej. Wszechstronna sieć globalna, potencjał usług Global Application Technology (GApT) oraz kopolimer LEXAN™ EXL: oto najważniejsze powody, dla których firma Siemens wybrała właśnie SABIC na preferowanego dostawcę przy pracach nad sterownikiem do automatyki przemysłowej SIMATIC S7-1500 stworzonym do najcięższych warunków. Nowy sterownik, który zdobył już nagrodę iF-Design, pomaga klientom zwiększać wydajność produkcyjną, skracać czas wprowadzania produktów na rynek oraz uzyskiwać bardziej zrównoważoną produkcję dzięki niższemu zużyciu energii i mniejszej liczbie błędów produkcyjnych.

Reader Enquiries

SABIC
Europaboulevard 1
6135 LD Sittard
Netherlands
+31 164 29 2217
aline.stanworth@​sabic.com
www.sabic.com

Notes for Editors

UWAGI DO REDAKTORÓW

Nowy, innowacyjny sterownik firmy Siemens zapewnia znaczące korzyści w zakresie kosztów energii i eksploatacji

  • Siemens wprowadza nagradzany sterownik SIMATIC S7-1500

  • Napędzamy wydajność – sterownik do automatyki przemysłowej opracowany we współpracy z SABIC

  • SABIC i marki opatrzone znakiem ™ stanowią znaki towarowe firmy SABIC lub jej spółek zależnych i podmiotów powiązanych.

  • Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są dostępne na życzenie.

  • Nazwę firmy SABIC należy zawsze pisać drukowanymi literami.


INFORMACJE O SABIC

Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) plasuje się na trzecim miejscu co do wielkości wśród globalnych przedstawicieli przemysłu petrochemicznego. Spółka należy do światowych liderów w produkcji polietylenu, polipropylenu i innych zaawansowanych tworzyw termoplastycznych, glikoli, metanolu i nawozów sztucznych.

W 2014 r. spółka SABIC odnotowała zysk netto w wysokości 23,3 mld SR (6,2 mld USD). Przychody ze sprzedaży za rok 2014 wyniosły 188,1 mld SR (50,2 mld USD). Pod koniec 2014 r. wartość aktywów ogółem sięgała 340 mld SR (90,7 mld USD).

SABIC prowadzi działalność w kilku obszarach, tj.: Chemikalia, Polimery, Nawozy sztuczne, Metale oraz Innowacyjne tworzywa sztuczne. Posiada znaczne zasoby badawcze w skład których wchodzą ośrodki innowacji zlokalizowane w pięciu kluczowych obszarach geograficznych – w USA, Europie oraz Azji Środkowej, Południowo-Wschodniej i Północno-Wschodniej. Spółka funkcjonuje na terytorium ponad 50 krajów i zatrudnia około 40 000 pracowników na całym świecie.

SABIC zajmuje się produkcją na skalę globalną na terenie Arabii Saudyjskiej, Ameryki Północnej i Południowej, Europy oraz krajów Azji i Pacyfiku.

Spółka SABIC, z siedzibą w Rijad, została założona w 1976 r., gdy rząd Arabii Saudyjskiej postanowił wykorzystać związane z krajową produkcją ropy naftowej gazy węglowodorowe jako główny surowiec do produkcji chemikaliów, polimerów i nawozów. Rząd Arabii Saudyjskiej posiada 70% akcji spółki, zaś pozostałe 30% należy do prywatnych inwestorów z Arabii Saudyjskiej i innych państw należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej.

Related images

 

Editorial enquiries

Aline Stanworth
SABIC

+31 164 29 2217
aline.stanworth@​sabic.com

Claudia Hammerich
SABIC

claudia.hammerich@​sabic.com

 

 

Share

 

More news from