DOMO

Spółki DOMO i Ultrapolymers rozszerzają ogólnoeuropejskie partnerstwo dystrybucyjne na wszystkie rozwiązania w zakresie Technylu

  • Spółka Ultrapolymers została wyznaczona jako ogólnoeuropejski dystrybutor produktów Technyl® spółki DOMO
  • Umowa uzupełnia istniejące partnerstwo pomiędzy tymi stronami
  • Od 1 maja spółka Ultrapolymers będzie dystrybuować pełną ofertę spółki DOMO obejmującą polimery techniczne na bazie PA6 i PA66 oraz PPA i PPS
  • Dzięki temu spółka DOMO może dotrzeć do użytkowników końcowych we wszystkich krajach europejskich i zaspokoić potrzeby MŚP

Leuna, 30 kwietnia 2020 r - Spółka DOMO Chemicals, wiodący producent tworzyw konstrukcyjnych oraz spółka Ultrapolymers, ogólnoeuropejska firma dystrybucyjna, ogłosiły europejskie partnerstwo dystrybucyjne. Przejęcie przez spółkę DOMO europejskiego przedsiębiorstwa Performance Polyamides Business (Polytechnyl) z grupy Solvay zainicjowało zmiany w strukturze dystrybucji produktów Technyl®. Od 1 maja 2020 roku oprócz oferowania tradycyjnej gamy produktów DOMO spółka Ultrapolymers będzie działać jako ogólnoeuropejski dystrybutor produktów Technyl®.

Należąca do grupy Ravago spółka Ultrapolymers jest czołowym dystrybutorem polimerów, który został założony w Belgii w październiku 2002 roku. Dzięki posiadaniu 27 podmiotów gospodarczych w Europie, Turcji i RPA spółka Ultrapolymers sprzedaje swoje produkty klientom w ponad 40 krajach. Należących do niej 45 magazynów znajduje się w strategicznie bliskiej odległości od klientów, co zapewnia bezpieczne i szybkie dostawy.

Marc Swatosch, Europejski Kierownik ds. Produktów w spółce Ultrapolymers podkreśla: „Dzięki partnerstwu ze spółką DOMO która jest jednym z największych graczy na rynku poliamidów będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę o najwyższej jakości portfolio PA6 i PA66 na wszystkie kraje europejskie[1]. Dotychczasowi klienci spółki Ultrapolymers: - nabywcy DOMAMID® i ECONAMID® - mogąteraz oczekiwać tych samych standardów usług, przy jednoczesnym zapewnieniu szerszej oferty.”

Od 1 maja spółka Ultrapolymers będzie rozprowadzać pełną ofertę spółki DOMO obejmującą polimery techniczne PA6 i PA66 oraz PPA i PPS sprzedawane pod markami TECHNYL®[2], DOMAMID®, THERMEC™ i ECONAMID®.

Spółka DOMO jest nie tylko producentem poliamidów numer 2 w Europie. Skupia się ona także na rozwoju zrównoważonych rozwiązań. Wraz z przejęciem firmy Polytechnyl znacznie poszerzył się asortyment zrównoważonych produktów. Ofertę poszerzono o gamę produktów Technyl® 4Earth®, opracowanych w procesie recyklingu poprodukcyjnych odpadów tkanin poduszek powietrznych.

Ron Bult, Dyrektor ds. Globalnej Sprzedaży EP w spółce DOMO stwierdza: „Nasza współpraca ze spółką Ultrapolymers jest od samego początku bardzo udana. Spółka Ultrapolymers jest niezawodna, prztjazna we współpracy, profesjonalna i zawsze stara się zapewnić rozwiązania handlowe i techniczne. Dzięki rozszerzeniu naszego partnerstwa o zakres działalności Polytechnyl możemy teraz dotrzeć do użytkowników końcowych we wszystkich krajach europejskich i szybko reagować na potrzeby małych i średnich klientów na całym kontynencie”.

Przejście na pełną współpracę ze spółką Ultrapolymers zajmie dwa miesiące. Aby zapewnić płynną zmianę dla klientów i nieprzerwaną działalność, obie spółki stworzyły dokument zawierający pytania i odpowiedzi, który przedstawia wszystkie praktyczne szczegóły tej ważnej zmiany.

 

[1] Spółka Ultrapolymers prowadzi dystrybucję we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Serbii i Rosji.

[2] Spółka DOMO nie sprzedaje ani nie rozpowszechnia żadnych produktów marki Technyl® klientom i dystrybutorom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. TECHNYL® jest zastrzeżonym znakiem towarowym spółki DOMO.

Reader Enquiries

DOMO Chemicals
Am Haupttor, Bau 3101
06237 Leuna
Germany

www.domochemicals.com

domo


Notes for Editors

Informacje o DOMO Chemicals

Firma DOMO Chemicals to wiodący producent wysokiej jakości przetworzonych materiałów na bazie nylonu przeznaczonych na różne rynki, w tym dla branży motoryzacyjnej, spożywczej, medycznej, farmaceutycznej, chemicznej oraz elektronicznej. Firma oferuje pełny zakres zintegrowanych produktów z nylonu 6 i 6.6, w tym półprodukty, żywice, przetworzone tworzywa sztuczne, włókna poliamidowe oraz folię do pakowania. Zajmuje się również dystrybucją produktów petrochemicznych. Siedziba główna tej firmy rodzinnej znajduje się w Niemczech. Przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, aby przy uwzględnieniu opinii klientów oferować trwałe i innowacyjne rozwiązania. W 2019 r. sprzedaż firmy DOMO osiągnęła poziom 900 milionów euro. Przedsiębiorstwo w roku 2020 zatrudnia około 2200 osób na całym świecie.

www.domochemicals.com

Informacje o Ultrapolymers

Jako czołowy dystrybutor polimerów, spółka Ultrapolymers ma na celu zapewnienie wysokiej jakości usług i fachowych konsultacji technicznych w celu rozwinięcia długotrwałych relacji ze swoimi klientami.

Spółka Ultrapolymers, założona w Belgii w październiku 2002 r. i należąca do grupy Ravago, szybko stała się uznanym liderem w dziedzinie dystrybucji polimerów.

www.ultrapolymers.com

Related images

Technyl®, a new broad Polyamide 6 and 66-based offer now distributed by UltraPolymers in addition to the historical DOMO's engineering plastics portfolio.

 

Editorial enquiries

Elisabetta Testa
Communications
DOMO Engineering Plastics

+39 0464 587 650

elisabetta.testa@​domo.org

Kristóf Kovács
Marketing Solutions NV

+32 33 13 03 11

kkovacs@​marketing-solutions.com

Jan Van Camfort
Marketing & Communication
Ultrapolymers

+32 14 67 25 11

communication@​ultrapolymers.com

Marc Swatosch
European Product Management
Ultrapolymers

+49 821 272330

marc.swatosch@​ultrapolymers.com

 

 

Share

 

More news from