Omron

Firma Omron wprowadza nowe czujniki sterowania procesami IoT przepływu (E8FC) i ciśnienia (EFPC)

Nowe czujniki przepływu E8FC i czujniki ciśnienia E8PC firmy Omron wprowadzają nową generację innowacyjnych rozwiązań do sterowania procesami przemysłowymi, które wykorzystują różne płyny i gazy. Bazując na unikalnej technologii, nowe czujniki zapewniają podwójne monitorowanie głównych parametrów przepływu lub ciśnienia. Ponadto umożliwiają one regulację temperatury oraz zapewniają zaawansowane ostrzeganie o nieprawidłowościach w przebiegu procesu za pomocą jasnych sygnałów wzrokowych i czytelnych parametrów na czarno-białym wskaźniku organicznym o dużej widoczności.

Czujniki mogą przesyłać informacje o stanie monitorowanego systemu za pomocą standardu komunikacji IO-Link o wysokiej prędkości COM3, jak również danych identyfikacyjnych i parametrów autodiagnostyki.

Czujniki kontroli przepływu i ciśnienia E8FC/E8PC wykorzystują naszą „koncepcję integracji pionowej”, która pozwala na przenoszenie danych procesowych z najniższego poziomu schematu sterowania automatycznego do góry oraz na przenoszenie parametrów ustawień z góry schematu w dół, do każdego czujnika.

Nowe czujniki E8FC mogą być stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, aby zapobiec nagłym przestojom i awariom wtryskarek i spawarek z powodu nieprawidłowości płynu chłodzącego. Dzięki funkcji precyzyjnego monitorowania ciśnienia hydraulicznego nowy czujnik E8PC może być stosowany w celu uniknięcia usterek prasy i błędów przetwarzania w różnych typach zaciskarek lub procesach CNC i innych zaawansowanych centrach obróbkowych.

Oprócz branży motoryzacyjnej z tej technologii korzystać również mogą inne gałęzie przemysłu. Dotyczy to branż, w których pojedynczy błąd przetwarzania lub jedna nieprawidłowość mogą negatywnie wpłynąć na cały proces produkcji lub produkt końcowy. Nowe czujniki E8FC/E8PC mogą być używane jako efektywne rozwiązanie do przewidywania i wskazywania tych typów problemów z wyprzedzeniem.

Szczegółowe informacje na temat każdego z czujników są dostępne na następujących stronach internetowych:

E8FC: https://industrial.omron.eu/en/products/e8fc-flow-sensors
E8PC: https://industrial.omron.eu/en/products/e8pc-pressure-sensors

Reader Enquiries

Omron
Omron Europe B.V.
Wegalaan 67-69
2132 JD Hoofddorp
Netherlands

+31 (0)23 568 13 00

www.industrial.omron.eu

@omroneurope

omron

omroneurope

omroneurope


Notes for Editors

Informacje dotyczące firmy Omron

Firma Omron Corporation jest liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej i poszerza swoją działalność o nowe rynki w dziedzinie technologii czujników i sterowania, np. podzespołów sterujących, podzespołów elektronicznych, podzespołów elektroniki motoryzacyjnej, infrastruktury usług publicznych, opieki zdrowotnej i ochrony środowiska. Firmę Omron założono w 1933 r. Zatrudnia ona ponad 36 000 pracowników na świecie oraz dostarcza produkty i usługi w ponad 117 krajach i regionach. W branży automatyki przemysłowej firma Omron przyczynia się do tworzenia dobrobytu społeczeństwa, zapewniając technologie automatyki, które napędzają innowacje w dziedzinie produkcji, a także produkty i obsługę klienta. Więcej informacji: industrial.omron.eu.

Related images

 

Editorial enquiries

Marion Beekhuizen
Omron

+31 6 1133 7151

marion.beekhuizen@​eu.omron.com

Anouk Luykx
EMG

+31 164 317 017

aluykx@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from