DOMO

Najnowszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju potwierdza kluczową rolę poliamidów DOMO Chemicals w dekarbonizacji przemysłu chemicznego i tworzyw sztucznych

  • Uzyskanie certyfikatu ISCC+ dla trzech kluczowych zakładów produkcyjnych DOMO oraz ponad 300 produktów PA6 i materiałów inżynieryjnych
  • Uzyskano Złoty Medal EcoVadis, co stanowi postęp względem wcześniejszego Srebrnego Medalu, z 13-punktowym wzrostem wyniku
  • Strategiczne partnerstwo z MARTOR, OMV i Mitsubishi Chemical Group umożliwiające wykorzystanie materiałów o obiegu zamkniętym i materiałów pochodzenia biologicznego
  • 29% spadek emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 w stosunku do poziomu bazowego z 2019 r., docelowo 40% redukcja do 2030 r.

Gandawa, 20.6.2024 r. - DOMO Chemicals, światowy lider w dziedzinie materiałów inżynieryjnych i zrównoważonych rozwiązań, z dumą ogłasza znaczące osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 r., jak wyszczególniono w opublikowanym dzisiaj najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

W roku znaczących postępów i innowacyjnych partnerstw, firma uzyskała międzynarodową certyfikację zrównoważonego rozwoju i emisji dwutlenku węgla PLUS (ISCC+) dla trzech zakładów produkcyjnych, ponad 300 produktów PA6 i materiałów inżynieryjnych. Certyfikat ten zwiększa zdolność DOMO do oferowania klientom szerszej gamy rozwiązań opartych na obiegu zamkniętym i bioproduktach, wzmacniając zaangażowanie firmy w innowacje zorientowane na klienta.

W uznaniu rosnącego zaangażowania DOMO w zrównoważony rozwój DOMO Chemicals otrzymało prestiżowy Złoty Medal EcoVadis, co stanowi awans względem Srebrnego Medalu uzyskanego w 2022 roku, z imponującą poprawą wyniku aż o 13 punktów. To wyróżnienie ze strony największego na świecie dostawcy korporacyjnych ocen zrównoważonego rozwoju podkreśla zaangażowanie firmy w zrównoważone praktyki i ciągłe doskonalenie. To także ważny punkt odniesienia dla klientów DOMO, pozwalający na ocenę wyników firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Przemyślana współpraca partnerska

Strategiczne partnerstwo było kluczem do sukcesu DOMO. Współpraca z MARTOR, OMV i Mitsubishi Chemical Group umożliwiła nam efektywne wykorzystanie materiałów o obiegu zamkniętym i materiałów pochodzenia biologicznego. Sojusze te odgrywają kluczową rolę w pomaganiu DOMO w osiągnięciu celu, jakim jest sprzedaż 20% wolumenu materiałów inżynieryjnych z gatunków o obiegu zamkniętym i biopochodnych do 2030 r., ponieważ firma osiągnęła już 13% w 2023 r.

Wysiłki DOMO zmierzające do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) zaowocowały znaczącymi wynikami. Firma osiągnęła 29% redukcję emisji gazów cieplarnianych w zakresie 1 i 2 w stosunku do poziomu bazowego z 2019 r., będąc na dobrej drodze do osiągnięcia celu redukcji o 40% do 2030 r. Ponadto firma zwiększyła wykorzystanie odnawialnej energii elektrycznej o 50% rok do roku, osiągając 18% w całej swojej globalnej działalności w 2023 roku.

„Nasze osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 r. dowodzą niezachwianego zaangażowania DOMO Chemicals w budowanie lepszej przyszłości poprzez innowacje i współpracę”, wyjaśnia Yves Bonte, dyrektor generalny DOMO Chemicals. „Każdego dnia staramy się tworzyć nowe możliwości dla naszych klientów dzięki poliamidom, które sprawiają, że samochody są lżejsze, elektronika bezpieczniejsza, a narzędzia bardziej ekologiczne. Jesteśmy dumni z naszych postępów i zainspirowani zaufaniem, jakim obdarzają nas nasi klienci”.

Troska i zaangażowanie

Kultura DOMO oparta na haśle „Caring is our formula” niezmiennie stoi za sukcesami firmy. Yves Bonte: "Naszym celem jest promowanie integracyjnego, wspierającego i dynamicznego miejsca pracy, w którym każdy pracownik może się rozwijać”.

Ostatnia ankieta Pulse Check wykazała niezachwiane zaangażowanie pracowników, a nowo utworzony Program Pomocy Pracowniczej DOMO zapewnia dalsze wsparcie dla pracowników i ich rodzin. Dzięki wielokulturowej sile roboczej reprezentującej 18 narodowości DOMO szczyci się przestrzeganiem zasad inkluzywności.

Nowy zakład w Chinach jest wyrazem globalnej ekspansji DOMO oraz przykładem zaangażowania grupy w ochronę środowiska i globalnego zasięgu. DOMO pozostaje zaangażowane w napędzanie innowacji i zapewnianie wysokiej jakości miejsc pracy, jednocześnie realizując cele zrównoważonego rozwoju.

„Rok 2023 utorował drogę dla bardziej zjednoczonej i odpornej branży”, dodał Yves „Zrównoważony rozwój nie jest celem, ale ciągłą podróżą. Tegoroczny raport jest świadectwem naszej troskliwej formuły odpowiedzialnego postępu. Razem możemy zbudować bardziej zrównoważoną przyszłość, ponieważ bardzo zależy nam na lepszym jutrze”.

Więcej informacji o zrównoważonych działaniach DOMO zawiera pełny Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, „Caring for a Better Tomorrow”, który można pobrać ze strony: report2023.domochemicals.com.

Reader Enquiries

DOMO Chemicals
Am Haupttor, Bau 3101
06237 Leuna
Germany

www.domochemicals.com

domo


Notes for Editors

Informacje o DOMO Chemicals

DOMO Chemicals dostarcza zaawansowane rozwiązania materiałowe i usługi dla różnych branż, w tym motoryzacyjnej, dóbr konsumpcyjnych, przemysłowej oraz elektrycznej i elektronicznej. Dzięki płynnej integracji od produkcji do dystrybucji, DOMO obsługuje również takie sektory jak rolnictwo, chemia, farmaceutyka i tekstylia. Szeroka gama produktów DOMO na bazie polimerów obejmuje wszystko, od chemicznych bloków konstrukcyjnych po gotowe tworzywa sztuczne i wysokowydajne włókna. Niektóre z najpopularniejszych marek to m.in. materiały inżynieryjne TECHNYL®, wersje STABAMID® PA66, żywice DOMAMID® PA6, włókna NYLEO® z poliamidu 66 oraz zrównoważone poliamidy TECHNYL® 4EARTH®. Produkty te oferują innowacyjne rozwiązania dostosowane do różnorodnych potrzeb współczesnych branż, zapewniając wytrzymałość, trwałość i zrównoważony rozwój w każdym zastosowaniu.

www.domochemicals.com

Related images

 

Editorial enquiries

Kobe Verheyen
Director of Communications
DOMO Chemicals

kobe.verheyen@​domo.org

Marc Chalupsky
Manager of External and Online Communications
DOMO Chemicals

+49 3461 43 2146

marc.chalupsky@​domo.org

Kim Lommaert
Marketing Solutions NV

+32 33 13 03 11

klommaert@​marketing-solutions.com

 

 

Share

 

More news from