Guardian

Vákuovo izolované sklá od spoločnosti Guardian Glass prinášajú nekonečné možnosti

Bertrange, Luxembursko, 13. november 2018 – Spoločnosť Guardian Glass vyvinula inovatívnu technológiu, ktorá mení spôsob, akým sa vyrábajú najkvalitnejšie sklá, pričom dodržiava požiadavky budúcnosti na zvýšené nároky tepelnej energie. Technológia sa už ujala v komerčnom mrazení, no použitie týchto skiel sa rozrastá v rámci viacerých odvetví.

Technológia Guardian Vacuum IG™ vzduchotesne utesní dve tabule skla. Medzi dvoma plne temperovanými tabuľami skla, ktoré oddeľujú takmer mikroskopické stĺpiky, sa vytvorí vákuum. Vákuum eliminuje akékoľvek plyny a s nimi spojené straty vedením a prúdením tepla cez plyn, čím sa výrazne znížia úniky tepla cez sklo.

Oproti štandardným trojitým izolačným sklám* (IGU), sú sklá Guardian Vacuum IG tenšie a ľahšie, ponúkajú lepšiu tepelnú izoláciu, vyššiu priepustnosť svetla a menej zrkadlenia. Tepelná izolácia skiel Guardian Vacuum IG je rovnaká v každom uhle inštalácie (od zvislej polohy po vertikálnu).

Okrem toho sú sklá Guardian Vacuum IG plne temperované, vďaka čomu ich je možné použiť aj na miestach, na ktorých je nutné dodržať patričné bezpečnostné normy.

Úspech v mrazení

Sklá Guardian Vacuum IG boli prvýkrát použité na dverách komerčných chladničiek, kde zákazníkom ponúkli zážitok z nakupovania vďaka vynikajúcemu a nezahmlenému pohľadu cez dvere chladničky.

Greg Kemah, riaditeľ oddelenia skla Guardian Vacuum IG hovorí: „Technológia skiel Guardian Vacuum IG™ od spoločnosti Guardian je v oblasti inovácie skla prelomová.“ Vákuovo izolované Low-E sklá dosahujú tepelnú izoláciu až na úrovni R-12 (ekvivalentom je hodnota Ug 0,47 W/m2K)** s profilom hrubým len 8,3 mm. Výsledkom je o 75 % tenšie a o 33 % ľahšie izolačné sklo, ktoré prekonáva vlastnosti trojitého, nízkoemisného skla*.

Sklá Guardian Vacuum IG prinesú aj s čoraz prísnejšími stavebnými predpismi nekonečné možnosti rozmanitého využitia v rámci mnohých odvetví, no najmä v odvetví okien. V Spojených štátoch sú sklá Guardian Vacuum IG dostupné pre novostavby, ale aj pre staršie budovy, vo forme renovácie okien.

Guardian Glass bude vystavovať svoje najnovšie inovácie, vrátane nového dynamického tienenia v nemeckom Mníchove na výstave BAU, v Hale C, stánok 308 v termíne 14.- 19. január 2019. www.guardian-possibilities.com

* štandardné trojité izolačné sklá používané v mrazení sú vyrobené zo 4 mm základného plaveného skla, 12 mm medzery (90 % argónu), 4 mm nízkoemisného skla (vrstva na povrchu č. 3), 12 mm medzery (90 % argónu), 4 mm nízkoemisného skla (vrstva na povrchu č. 5).

** Hodnoty R a Ug podľa NFRC 2010.

Reader Enquiries

Guardian Glass Europe
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg
+352 28 111 000
info.europe@​guardian.com
www.guardian.com
@guardianglasseu
guardian-glass-europe
Guardian.Industries
GuardianIndustriesTV
guardianglasseurope

Notes for Editors

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavná obchodná jednotka spoločnosti Guardian Industries, je jedným z najväčších výrobcov produktov z plaveného, povrchovo upraveného a spracovaného skla na svete. Vo svojich 25 závodoch na výrobu plaveného skla po celom svete produkuje spoločnosť Guardian Glass vysokokvalitné sklo určené na použitie v exteriérových (obchodných aj obytných) a interiérových architektonických projektoch, ako aj v oblasti dopravy a technických výrobkov. Sklo od spoločnosti Guardian Glass môžeme nájsť v domoch, kanceláriách, autách a na niektorých najznámejších architektonických pamätihodnostiach. Vedecko-technologické centrum spoločnosti Guardian Glass Science & Technology Center nepretržite pracuje na vytváraní nových sklenených výrobkov a riešení a využíva pritom tú najpokročilejšiu technológiu s cieľom pomôcť zákazníkom vidieť, čo je možnéSee what’s possible®. Navštívte adresu guardianglass.com.

Guardian Industries

Guardian Industries, spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou a sídlom v Auburn Hills v Michigane, zamestnáva približne 18 000 ľudí a prevádzkuje zariadenia v Severnej Amerike, Európe, Južnej Amerike, Afrike, na Blízkom východe a v Ázii. Jednotlivé podniky spoločnosti Guardian vyrábajú vysokokvalitné výrobky z plaveného, povrchovo upraveného a konštrukčného skla pre použitie v architektonických a rezidenčných priestoroch, v interiéri, pri preprave a na technické aplikácie, chrómované a lakované plastové komponenty vysokej kvality pre automobilový priemysel a obchodné prepravné spoločnosti. Víziou spoločnosti Guardian je vytvárať pre zákazníkov a spoločnosť hodnoty prostredníctvom neustálych inovácií a s využitím menšieho množstva zdrojov. Guardian je dcérska spoločnosť v úplnom vlastníctve skupiny Koch Industries, Inc. Navštívte stránku guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass Europe

+352 28 111 210
sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036
snielsen@​emg-marcom.com
@siriajonna

 

 

Share

 

More news from