Perstorp

Perstorp’un mikronize poliol içerikli Charmor™ ürünleri, çelik yapılar için gereken yüksek kaliteli yangın geciktirici boyalarda artan taleplere cevap veriyor

Perstorp - 22 Nisan 2015 - Perstorp’un yanma geciktirici boyalarda kullanılan piyasa öncüsü mikronize poliolleri Charmor™ , 21-23 Nisan tarihleri arasında Almanya’nın Nurnberg kentinde gerçekleşen Avrupa Boya Fuarı süresince firmanın standının ilgi çekici odağı oldu. Charmor™ içeren boyalar, çelik yapıların bütünlüğünü uzun süre korumasını sağlayarak , olası büyük yangınlarda hayat kurtarılmasına yardımcı olur. Tüm dünyada yangın güvenliği standartlarının giderek daha sıkı hale gelmesiyle birlikte, Charmor™ ürün gamı, boya üreticilerinin standartları yakalamasını sağlayarak, Perstorp’u güçlü bir konuma yerleştirmektedir.

Charmor poliolleri, normal şartlar altında herhangi bir boyadan farkı ayırt edilemeyecek şekilde, çeşitli milimetrik kalınlıklarda uygulanan boya sistemlerine katılmaktadır. Yanan bir binada sıcaklık 200°C ve üzeri değerlere ulaştığında, Charmor, boya formülü içerisindeki diğer bileşenlerle reaksiyona girerek, alev yalıtımı sağlayan bir karbon köpük oluşturarak, istenen kalınlığa şişerek ulaşır. Bu durum, çeliğin, alevin yaydığı sıcaklıktan yalıtımını sağlar ki, çökme tehlikesi ya tamamen engellenmiş ya da önemli oranda geciktirilmiş olur. Böylece bina sakinlerinin binayı tahliye etmesi için daha fazla zamanları kalır.

Charmor™ içeren yanma geciktirici boyalar ve kaplamalar, çelik yapılarda, örneğin çimento ve alçıpan sistemler içeren seçenekler gibi diğer yangın koruma sistemlerine karşı bir alternatif oluşturmaktadır. Yanma geciktirici boyaların kullanımıyla, binanın ağırlığı azalır ve estetik açıdan hoş olmayan ve hantal kaplama sistemlerinden ziyade, estetik bir boya sistemi kullanılması, mimarların geliştirilmiş güvenlik ve görsel zevki harmanlayacak yapılar dizayn edebilmelerini sağlar.

Perstorp, yangın geciktirici boyalar için gerekli karbon kaynağını oluşturan poliollerin önemli ana tedarikçisidir. Hayati risk taşıyan ürünlerde istikrarlı ve yüksek kaliteli üretimi ile Perstorp, boya sektöründe güvenilir bir partner olarak tanınır. Perstorp ayrıca üretim tesisleri ağı vasıtasıyla düzenli Charmor™ ürün tedariği sağlar.

Charmor™ su bazlı ve solvent bazlı boya formülasyonlarında kullanılabilir. Suda çözünürlüğü farklı düzeylerde, 15 ve 40 mikron olmak üzere 2 farklı partikül boyutunda, toplamda 4 farklı versiyonu mevcuttur. Perstorp Charmor™ Ürün Müdürü Henrik Bernquist, ürünün tüm çeşitlerinde, partikül boyutu ve dağılımının istikrarının, buna bağlı olarak da yüksek kalite ve güvenilirliğin altını çiziyor.

Charmor™ ürün gamının en yeni üyesi, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen hammaddeler kullanılarak üretilen Charmor™ Care ürünüdür. Bernquist, yeni ürünün “boya üreticilerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olacak özel bir araç” olduğunu belirtiyor. Perstorp üretim tesisleri, fosil yakıtlar yerine yenilenebilir alternatiflere yönelerek sürdürülebilirliği sağlamaktadır.

Bernquist şöyle devam ediyor: “Charmor™ ürün gamına talebin büyüyeceğine inanıyoruz. Yangın güvenliği konusu dünya çapında giderek önem kazanmakta ve birçok ülke Avrupa ve Kuzey Amerika’daki standartları kendi şartlarına uygulamakta. Perstorp’un bu konuda çözüm önerisi mükemmel işliyor, sürekli ve güvenilir. Süreklilik ve güvenilirlik çok önemli; yanma geciktirici boyaların tek bir kere işe yaraması yeterli fakat bu bir kere ürün mükemmel çalışmalı. Charmor™ ürünü ile Perstorp hiçbir taviz vermeden tam kalite sunar.”

Reader Enquiries

Perstorp
Perstorp Holding AB
Neptunigatan 1
SE-211 20 Malmö
Sweden

+46 435 380 00

perstorp@​perstorp.com

www.perstorp.com

@perstorpgroup

perstorp-group

PerstorpGroup


Notes for Editors


We put care into chemicals

The Perstorp Group is the world leader in several sectors of the specialty chemicals market for a wide variety of industries and applications. Our products are used in the aerospace, marine, coatings, chemicals, plastics, engineering and construction industries. They can also be found in automotive, agricultural feed, food, packaging, textile, paper and electronics applications. Perstorp has approximately 1,500 employees and manufacturing units in Asia, Europe and North America. Sales in 2013 amounted to more than SEK 10 billion. At the end of 2005 Perstorp Holding AB, controlled by the French private equity company PAI partners, acquired the Perstorp Group.

Related images

 

Editorial enquiries

Cecilia Svensson
Perstorp

+46 733 13 38 20

Cecilia.Svensson@​perstorp.com

Kevin Noels
EMG

+31 164 317 011

knoels@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from