KRAIBURG TPE

KRAIBURG TPE představuje nové směsi s přilnavostí k EPDM pro automobilový průmysl

KRAIBURG TPE představuje svůj nejnovější vývoj: Termoplastické elastomery (TPE) s přilnavostí k EPDM pro těsnicí systémy a exteriérové použití v automobilovém průmyslu. Tyto směsi stanovují nová měřítka v oblasti materiálových technologií díky své přilnavosti, trvanlivosti a zpracovatelnosti. Společnost KRAIBURG TPE nabízí celosvětově komplexní technickou podporu v souvislosti s komponenty a zpracováním, čímž potvrzuje svůj závazek dodávat špičková řešení v oblasti automobilového průmyslu. Cílem je poskytnout výrobcům možnost vyniknout nabídkou svých výrobků díky spolehlivosti dodávek a stálou kvalitou.

Společnost KRAIBURG TPE uvádí na trh nové směsi s přilnavostí k EPDM pro těsnění a exteriérové použití v automobilovém průmyslu, které splňují globální požadavky a potřeby, zejména na trzích v Evropě, Severní, Jižní a Střední Americe. Tyto směsi se vyznačují přilnavostí, trvanlivostí, zpracovatelností požadovanou pro náročné aplikace a představují tak významný pokrok v technologii materiálů. Byly vyvinuty speciálně pro vnější části automobilů, jsou odolné vůči UV záření a používají se pro rohové lišty a koncovky vodicích okenních profilů a na další těsnicí profily. V úzké spolupráci s jedním z nejvýznamnějších světových dodavatelů těsnění pro automobilový průmysl úrovně TIER 1 byly tyto směsi od roku 2023 úspěšně podrobeny rozsáhlému testování. Uvedení tohoto výrobku na trh podtrhuje pro společnost KRAIBURG TPE význam segmentu těsnění pro automobilový průmysl a závazek společnosti poskytovat vysoce kvalitní řešení pro výrobce OEM a dodavatele TIER.

Nejnovější produktová inovace společnosti KRAIBURG TPE se vyznačuje stálou přilnavostí k EPDM, jež se osvědčila při procesu stárnutí horkým vzduchem při teplotě 23 °C a 90 °C a zaručuje suchý povrch. Optimalizované tokové vlastnosti nabízejí široké spektrum zpracování a vetší rozsah možností při konstrukci součástí a nástrojů, přičemž zůstanou zachovány stejně vysoké výkonnostní standardy. Kromě toho jsou tyto směsi odolné vůči povětrnostním vlivům, barevně stálé, optimalizované z hlediska odolnosti proti oděru a poškrábání a mají nízké povrchové tření. Jejich kvalita povrchu zlepšuje estetiku a funkčnost a splňuje přísné požadavky pro použití u pohledových dílů. V porovnání s EPDM těsněním je hybridní technologie TPE-EPDM v souladu s tržními trendy díky vyšší účinnosti procesů, eliminované uhlíkové stopě a nižší hmotnosti, což zákazníkům pomáhá dosahovat svých cílů v oblasti udržitelnosti.

Globální podpora a dodávky

Nové směsi jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby výrobců OEM, dodavatelů TIER 1 a TIER 2 v oblasti automobilového těsnění a exteriérových dílů pro automobily a také výrobců nástrojů a forem. Produkty jsou globálně dostupné, což výrobcům umožňuje přístup po celém světě.

Balíček služeb KRAIBURG TPE nabízí komplexní projektovou podporu, pomoc při schvalovacím procesu pro globální výrobce OEM, technickou podporu v oblasti aplikační techniky, poradenství a celosvětové zabezpečení dodávek s trvalou kvalitou.

Díky zavedení zdokonalených směsí s přilnavostí k EPDM zůstává společnost KRAIBURG TPE kompetentním lídrem v inovativních řešeních pro těsnicí a exteriérové použití v automobilovém průmyslu. Společnost dbá na kvalitu, výkon a péči o zákazníky, aby mohla co nejlépe podpořit výrobce při vývoji a výrobě špičkových výrobků.

Společnost KRAIBURG TPE je držitelem několika patentů na směsi s přilnavostí k EPDM v Evropě a Severní Americe, což podtrhuje význam této technologie.

Reader Enquiries

KRAIBURG TPE GmbH & Co. KG
Friedrich-Schmidt-Str. 2
84478 Waldkraiburg
Germany

+49 8638 9810-0

info@​kraiburg-tpe.com

www.kraiburg-tpe.com

kraiburg-tpe/

channel/UCQKi_-RJ8sJqMNfyfAO8PVQ


Notes for Editors

O KRAIBURG TPE

KRAIBURG TPE (www.kraiburg-tpe.com) je celosvětovým výrobcem termoplastických elastomerů. Společnost KRAIBURG TPE byla založena v roce 2001 jako samostatná obchodní jednotka skupiny KRAIBURG a dnes je lídrem v oblasti směsí TPE. Cílem společnosti je nabízet bezpečné, spolehlivé a trvale udržitelné výrobky pro zákazníky. S více než 660 zaměstnanci po celém světě a výrobními závody v Německu, USA a Malajsii nabízí společnost rozsáhlé portfolio výrobků pro použití v automobilovém, průmyslovém a spotřebním odvětví i v přísně regulovaném sektoru zdravotnictví. Zavedené produktové řady THERMOLAST®, COPEC®, HIPEX® a For Tec E® se zpracovávají vstřikováním nebo vytlačováním a nabízejí výrobcům nejen řadu výhod při zpracování, ale také při navrhování výrobků. Společnost KRAIBURG TPE se vyznačuje inovativní silou, globální orientací na zákazníka, individuálním řešením výrobků a spolehlivými službami. Společnost je držitelem certifikátu ISO 50001 v sídle v Německu a certifikátů ISO 9001 a ISO 14001 ve všech svých závodech po celém světě.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Juliane Schmidhuber
PR & Communications Manager
KRAIBURG TPE GmbH & Co. KG

+49 8638 9810 568

juliane.schmidhuber@​kraiburg-tpe.com

Mirna Pina
Marketing Coordinator
KRAIBURG TPE GmbH & Co. KG

+1 470 514 2458

mirna.pina@​kraiburg-tpe.com

Vera Kiseleva
EMG

+31 645 092 735

vkiseleva@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from