Guardian

Skla Guardian se představují na objektu Aviatica v Praze

  • Objekt s řadou ocenění využívá hned dva produkty z nabídky skel firmy Guardian
  • Velmi čiré sklo Guardian Float ExtraClear®
  • Energeticky účinné protisluneční sklo Guardian SunGuard®

Bertrange, Lucembursko, 11. října 2016 – Aviatica se nachází v širším centru Prahy na území bývalé továrny Walter v Praze 5 – Jinonicích. Budova poskytuje především kancelářské prostory pro administrativu a základní služby na ploše o celkové velikosti 27 000 m². Aviatica se vyznačuje složitými tvarovými konstrukcemi, unikátním architektonickým řešením a vysokou kvalitou, což klade vysoké nároky i na zasklení.

Celá budova je založena na oblých tvarech navozujících pocit volnosti a lehkosti. Na zasklení byla použita výkonná protisluneční skla SunGuard SNX 60/28 HT a velmi čiré základní sklo Guardian Float Extra Clear. Skla SunGuard SNX 60/28 HT se vyznačují vynikajícím poměrem mezi celkovým množstvím světla a tepla, které propustí do budovy, což přispívá především ke snížení energetických nákladů.

SunGuard® SNX 60/28 HT je energeticky velmi účinné sklo s neutrálním vzhledem a nízkou odrazivostí. “Jeho vysoká světelná propustnost 60% zajišťuje optimální využití přirozeného denního světla, zatímco nízký solární faktor 28% minimalizuje tepelné zisky, přispívá ke komfortnímu prostředí uvnitř budovy a k dlouhodobé udržitelnosti projektu díky nižším nárokům na chlazení a klimatizaci objektu,“ říká Michal Hronský, Project Market Manager ve společnosti Guardian v České republice. “Tento výrobek dosahuje v izolačním dvojskle parametr Ug=1.0 W/m2K, což zajišťuje také výborné tepelně izolační vlastnosti zasklení,“ dodává Michal Hronský.

Výstavba projektu Aviatica byla zahájena v roce 2013 a budova byla slavnostně otevřena v září roku 2015.

Projekt získal zvláštní cenu poroty za uplatnění metodiky BIM v mezinárodní soutěži “The Art of Structural Design”. BIM neboli Building Information Modeling je process vytváření a správy dat o budově od projektování, přes stavbu po celou dobu jejího životního cyklu. Díky BIM je zajištěna maximální kvalita, rychlost a efektivita návrhu s menší zátěží pro životní prostředí. Budova Aviaticy je jedním z prvních projektů v České republice, kde byla využita tato metodika. Aviatica navíc získala také zelenou certifikaci ve stupni LEED Gold.

Reader Enquiries

Guardian Glass
19, Rue du Puits Romain
L-9070 Bertrange
Luxembourg

+352 28 111 000

info.europe@​guardian.com

www.guardian.com

@guardianglasseu

guardian-glass-europe

Guardian.Industries

GuardianIndustriesTV

guardianglasseurope


Notes for Editors


O společnosti Guardian Industries Corp.:

Guardian Industries Corp. je soukromá, diverzifikovaná a globální společnost se sídlem v Auburn Hills, Michigan. Guardian se svojí rodinou společností zaměstnává 17 000 lidí a provozuje zařízení po celé Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Africe, Blízkém východě a Asii s vizí vytvořit hodnotu pro zákazníky a společnost prostřednictvím neustálých inovací a s využitím méně zdrojů. Guardian Glass je přední mezinárodní výrobce plaveného skla a hotových výrobků ze skla s přidanou hodnotou a řešení pro stavební, bytové, interiérové, transportní a technické použití. Skupina SRG Global patří mezi největší světové výrobce vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilový průmysl, odvětví komerčních nákladních automobilů a odvětví spotřebního zboží, poskytující řešení pro větší trvanlivost povrchu, strukturální integritu, funkčnost, účinnost vozidel a flexibilitu designu. Guardian Building Products je přední distributor speciálních stavebních výrobků se sídlem v USA. Navštivte www.guardian.com.

Related images

 

 

Editorial enquiries

Sophie Weckx
Guardian Glass

+352 28 111 210

sweckx@​guardian.com

Siria Nielsen
EMG

+31 164 317 036

snielsen@​emg-marcom.com

@siriajonna

 

Share

 

More news from