Mondi Group

Společnosti Mondi a Tesco uzavřely partnerství. Papírna bude vyrábět nákupní tašky z odpadního papíru řetězce

  • Tesco uzavřelo partnerství se společností Mondi a nabízí ekologické nákupní tašky na potraviny z papíru EcoVantage, vyráběného z kombinace nových a recyklovaných materiálů
  • Mondi k výrobě papíru EcoVantage využije odpad ze skladů Tesca - recyklát vlnité lepenky
  • Tašky z recyklovaného papíru začalo Tesco nabízet ve svých prodejnách v Maďarsku, Polsku, České republice a na Slovensku

2. března 2021 – Přední světový výrobce papíru a obalových materiálů Mondi se stal partnerem společnosti Tesco Central Europe. Mondi bude odebírat odpadní papír a lepenku ze skladů maloobchodního řetězce a vyrábět z něj recyklovaný papír pro nákupní tašky Tesco. Cílem prodejce je v nejvyšší možné míře eliminovat, omezit, znovu využít, případně recyklovat vlastní odpad a postupně dosáhnout nulových čistých emisí.

Jedná se o první případ, kdy Tesco spolupracuje přímo s papírenským podnikem, jenž mu v souladu se zásadami a cíli cirkulární ekonomiky pomáhá přeměnit odpadní papír a lepenku v obnovitelné zdroje. Mondi z této odpadní lepenky vyrábí papír EcoVantage, tvořený kombinací nových a recyklovaných vláken, a z něj poté odolné a znovu recyklovatelné nákupní tašky. Právě na příkladu papíru EcoVantage vyráběného v největší české papírně Mondi Štětí vidíme, jak mohou dodavatelé spolupracovat s maloobchody, vyvíjet systémy pro cirkulární ekonomiku a proměňovat odpad zpět v hodnotnou surovinu.

Papír, který kombinuje nové a recyklované materiály, má několik výhod. Svrchní vrstva papíru EcoVantage nabízí pevnost, potiskovatelnost a vzhled nových vláken, zatímco spodní vrstva přináší ekologické výhody recyklovaného materiálu.

Paulus Goess, obchodní ředitel divize Speciality Kraft Paper skupiny Mondi, uvádí: „V rámci svého přístupu EcoSolutions velmi úzce spolupracujeme se zákazníky, abychom jim nabídli produkty, které co nejlépe uspokojí jejich potřeby. Přitom se snažíme co nejvíc využívat papír a jen tam, kde je to nezbytné, také plast. Na tomto projektu pracujeme se společností Tesco již déle než dva roky a naším společným cílem je využít odpadové materiály z jejich skladů k výrobě kvalitních, odolných produktů na bázi obnovitelných surovin, které využívají recyklované materiály a samy mohou být plně recyklované, čímž přispívají k rozvoji cirkulární ekonomiky. Náš odolný papír EcoVantage umožňuje spotřebitelům používat nákupní tašky opakovaně, což Tesco svým zákazníkům samozřejmě doporučuje.“

Vedoucí komunikace společnosti Tesco v Maďarsku Nóra Hevesi dodává: „Jako zodpovědný maloobchodní prodejce považujeme omezení a opětovné využití vlastního odpadu za zcela zásadní. V roce 2019 jsme se veřejně zavázali zajistit výrobkům našich značek ekologičtější obaly. Naším cílem je dosáhnout do roku 2025 100% recyklovatelnosti obalových materiálů a omezit jejich využití, kdekoli je to možné. Významného pokroku jsme dosáhli již tím, že jsme z našich obalů odstranili 454 tun obtížně recyklovatelných materiálů, a nyní se nám podařilo dosáhnout uzavřeného cyklu, v němž recyklujeme odpadní papír ze svých skladů a z takto recyklovaných vláken vyrábíme nákupní tašky. Jsme si plně vědomi toho, že kvalitní a ekologické nákupní tašky jsou pro naše zákazníky důležité, a proto uvádíme na jejich spodní straně informace o obsahu recyklovaných vláken i o konceptu uzavřeného cyklu. Kromě toho se však i nadále snažíme omezit potřebu obalových materiálů u všech svých produktů, hledat udržitelnější alternativy a dál zvyšovat podíl recyklovaných materiálů.“

V rámci pilotního projektu zahájeného v listopadu 2020 začalo Tesco tašky z recyklovaného papíru EcoVantage společnosti Mondi nabízet v Maďarsku, Polsku, České republice a na Slovensku.

Další informace o přístupu EcoSolutions naleznete zde.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria
+43 1 79013 4059
www.mondigroup.com
mondi-group

Notes for Editors

O společnosti Mondi

Mondi je přední globální obalový a papírenský koncern, který přispívá k lepšímu světu vytvářením inovativních a udržitelných obalových a papírenských řešení, stvořených pro udržitelnost. Naše podnikání je plně integrováno do hodnotového řetězce – od lesního hospodářství a výroby buničiny, papíru a plastových fólií po vývoj a výrobu účinných průmyslových a spotřebitelských obalových řešení. Středobodem naší strategie je udržitelnost, která tvoří přirozenou součást způsobu, jakým vedeme naše podnikání. V našem průmyslovém odvětví zaujímáme vedoucí postavení díky našemu zákaznicky orientovanému přístupu EcoSolutions, v jehož rámci klademe správné otázky, abychom našli co nejudržitelnější řešení. V roce 2019 činily příjmy Skupiny Mondi 7,27 miliard € a upravená EBITDA byla 1,66 miliard €.

Společnost Mondi je primárně kotována na Londýnské burze LSE (MNDI) a sekundárně na burze v Johannesburgu JSE Limited (MNP). Společnost Mondi patří do skupiny společností indexu FTSE 100; od roku 2008 je zařazena do indexu FTSE4Good a od roku 2007 do indexu odpovědných investic FTSE/JSE.

www.mondigroup.com

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692
judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from