Mondi Group

Mondi je díky novému stroji na výrobu speciálního kraftového a recyklovaného papíru na cestě k revoluci na evropském trhu s papírovými nákupními taškami

  • Nový papírenský stroj firmy Mondi v papírně ve Štětí se věnuje výrobě 100% recyklovatelného speciálního papíru určeného pro nákupní tašky s využitím kombinace nových a recyklovaných vláken tak, aby byla upřednostněna udržitelnost bez jakéhokoliv kompromisu v nosnosti materiálu
  • Investice ve výši 67 milionů eur reaguje na rostoucí preference spotřebitelů a legislativní změny vedoucí ke snížení plastového odpadu a demonstruje závazek společnosti podporovat cirkulární ekonomiku
  • Tento nový papírenský stroj na výrobu nákupních tašek rozšiřuje přední portfolio společnosti Mondi a řadí skupinu do popředí evropské výroby kraftového a recyklovaného papíru

19. ledna 2021 – Mondi, celosvětový lídr v oblasti papíru a obalových materiálů, spustil ve svém českém závodě ve Štětí stroj na výrobu nového speciálního kraftového a recyklovaného papíru. Stroj se díky investici 67 milionů eur stane prvním evropským papírenským strojem zaměřeným na druhy speciálního papíru vyrobené z nových a recyklovaných vláken. Tyto papíry jsou určené pro výrobu nákupních tašek využívaných v maloobchodu i internetových obchodech.

Tento papírenský stroj vyrobí každoročně až 130,000 tisíc tun speciálního papíru, což znamená, že Mondi bude mít nejširší produktové portfolio pro oblast spotřebitelských nákupních tašek v Evropě. To zahrnuje druhy nového bílého a hnědého papíru a recyklovaný papír různých tříd, který může být využit ve velké škále tašek od obchodů s módou až po online supermarkety a donášku do domu. Dvouvrstvý papír EcoVantage vyráběný novým strojem se skládá z recyklovaných a udržitelným způsobem vyrobených vláken a je 100% recyklovatelný.

Očekává se, že evropský trh se speciálním papírem silně poroste díky legislativě zaměřené na odbourání odpadu tvořeného plastovými nákupními taškami a zákaznickým preferencím odklánějícím se od používání jednorázových plastů.

Kalle Taari, Head of Strategy & Product Management Kraft Paper, Mondi, řekl: “Chceme zprostředkovatelům a majitelům jednotlivých značek nabídnout pro jejich maloobchodní a online aktivity udržitelné a 100% recyklovatelné produkty na bázi papíru. Papír vyrobený na tomto stroji se dá využít pro výrobu recyklovaných produktů na bázi vlákna, které nabízí přirozený vzhled, skvělé vlastnosti pro potisk a nosnost, což jsou ty nejdůležitější předpoklady pro spotřebitelské nákupní tašky. Jsme nadšeni, že v průběhu roku 2021 představíme několik možností z naší řady EcoVantage.”

Technické detaily:

  • Vyráběný papír bude mít šířku 4,4 metru a gramáž od 70 do 135 gramů.
  • Řada EcoVantage může být vyrobena hlavně z nového materiálu na bázi vláken a nabízí také kombinaci vláken sestávajících z až 100 % před-spotřebitelského a post-spotřebitelského odpadu.
  • Mondi nabízí tu nejlepší kombinaci nových a recyklovaných vláken tak, aby byla k dispozici požadovaná nosnost k udržení potravin a módních výrobků.
  • Vlákna jsou dodávána z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem.

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria
+43 1 79013 4059
www.mondigroup.com
mondi-group

Notes for Editors

O společnosti Mondi

Mondi je přední globální obalový a papírenský koncern, který přispívá k lepšímu světu vytvářením inovativních a udržitelných obalových a papírenských řešení, stvořených pro udržitelnost. Naše podnikání je plně integrováno do hodnotového řetězce – od lesního hospodářství a výroby buničiny, papíru a plastových fólií po vývoj a výrobu účinných průmyslových a spotřebitelských obalových řešení. Středobodem naší strategie je udržitelnost, která tvoří přirozenou součást způsobu, jakým vedeme naše podnikání. V našem průmyslovém odvětví zaujímáme vedoucí postavení díky našemu zákaznicky orientovanému přístupu EcoSolutions, v jehož rámci klademe správné otázky, abychom našli co nejudržitelnější řešení. V roce 2019 činily příjmy Skupiny Mondi 7,27 miliard € a upravená EBITDA byla 1,66 miliard €.

Společnost Mondi je primárně kotována na Londýnské burze LSE (MNDI) a sekundárně na burze v Johannesburgu JSE Limited (MNP). Společnost Mondi patří do skupiny společností indexu FTSE 100; od roku 2008 je zařazena do indexu FTSE4Good a od roku 2007 do indexu odpovědných investic FTSE/JSE.

www.mondigroup.com

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692
judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

Also available in

 

Share

 

More news from