Mondi Group

Słodki sukces: Firma Mondi stawia na innowacyjność i opracowuje nowatorskie opakowanie z wieczkiem przeznaczone do lodów w rożku

Mondi Kalenobel z Turcji – ważny gracz na rynku opakowań do lodów

Wiedeń, 26 listopada 2018 r. – W lipcu 2016 r. Mondi przejęło tureckiego producenta opakowań giętkich, firmę Kalenobel i w sektorze opakowań do lodów dostrzegło interesującą szansę rozwoju.

Stambulskie przedsiębiorstwo, obecnie znane jako Mondi Kalenobel, dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi w mieście Kirklareli położonym na północy Turcji, a jego pozycja innowatora w dziedzinie opakowań do lodów wciąż się umacnia.

Ostatnio, na zlecenie klienta, firma przystąpiła do zadania, którego dotychczas nikt inny się nie podjął. Polegało ono na wyprodukowaniu papierowego opakowania z plastikowym przezroczystym okienkiem, umożliwiającym podejrzenie znajdującego się pod nim waflowego rożka. W 2016 r. rodzinne przedsiębiorstwo produkujące rożki do lodów, Oexmann GmbH & Co. KG z Gelsenkirchen w Niemczech, zwróciło się do firmy z pytaniem, czy takie rozwiązanie jest możliwe.

Tak ambitny projekt wymagał nowatorskiego podejścia i specjalistycznej wiedzy na temat opakowań do lodów. „Byliśmy jedynym dostawcą, który podjął się tego wyzwania”, mówi Sedat Igbar, manager handlowy odpowiedzialny za Europę w Mondi Kalenobel. „Sukcesywnie współpracując z firmą Oexmann, opracowaliśmy oraz opatentowaliśmy opakowanie na rożek, które pozwala wielbicielom lodów zobaczyć znajdujące się w środku pyszności. Pierwsza partia produktu trafiła na półki w maju tego roku”.

Firma Oexmann produkująca rożki od 1926 r., dostarcza te niestandardowe opakowania na drugi koniec świata do producenta lodów z Auckland, firmy Fonterra Brands (New Zealand) Ltd., która pakuje w nie jedne ze swoich najlepszych wyrobów.

„Owalne przezroczyste okienko ma 2,3 cm wysokości i 1,8 cm szerokości. Zgodnie z życzeniem firmy Oexmann jest wykonane z biodegradowalnej folii”, wyjaśnia Sedat Igbar.

Niemieckie przedsiębiorstwo obecnie prowadzone przez Thomasa Oexmanna, wnuka założyciela, Karla Oxemanna, świetnie prosperuje, współpracując nie tylko z Nową Zelandią. „Eksportujemy nasze rożki praktycznie do wszystkich krajów Europy”, wyjaśnia obecny dyrektor zarządzający. „Aktualnie produkujemy prawie 5 milionów rożków dziennie”.

W 2017 r. firma Euromonitor ustaliła, że sprzedaż detaliczna na globalnym rynku lodów wyniosła 74 mld USD i stale rośnie. Europa stanowi ok. 30% rynku światowego, a wzrost konsumpcji w tym rejonie wynika ze zwiększonego popytu głównie na lody w pojedynczych porcjach – w postaci lodów na patyku, w rożku lub w kubku. Mondi Kalenobel eksportuje 75% swoich opakowań do lodów i spodziewa się znacznego wzrostu sprzedaży w Europie.

Firma Mondi opracowała dla klienta firmy Oexmann – nowozelandzkiego producenta lodów, Fronterra – wyjątkowe opakowanie z okienkiem stanowiące szansę na wykorzystanie możliwości nowatorskiej promocji produkowanych przez nią lodów klasy premium.

Kupujący będą mogli zobaczyć apetyczne kawałki składników pysznych lodowych rożków, takich jak Kapiti kwiat wiśni i truskawka, Kapiti prażony sezam i złotysyrop – które ostatnio zostały uznane najbardziej innowacyjnymi lodami 2018 r. przez organizację International Ice Cream Consortium (IICC) – oraz Kapiti zachodnioafrykańska gorzka czekolada i yuzu (Kapiti to wyspa położona w odległości ok. 5 km od zachodniego wybrzeża nowozelandzkiej Wyspy Północnej).

Firma Mondi postanowiła laserowo wyciąć w wieczku opakowania małe, przezroczyste okienko w kształcie wyspy Kapiti, umożliwiające klientom podejrzenie skrywanych pod nim lodów.

Firmie Fonterra pomysł się spodobał i teraz Mondi dostarcza jej nietypowe opakowania do rożków wraz z wieczkami.

„Koncentrujemy się na szukaniu rozwiązań – nawet jeśli zajmuje to sześć miesięcy czy cały rok”, podkreśla Sedat Igbar. „Firma Mondi dowiodła również swoich umiejętności w tworzeniu przyjaznych konsumentowi opakowań z funkcją łatwego otwierania, przyciągających uwagę klientów na półkach sklepowych, a także różnych rozwiązań ekologicznych. Jesteśmy prawdziwie kompleksowym dostawcą i głównym graczem na rynku opakowań do lodów”.

Więcej informacji na temat możliwości firmy Mondi w zakresie produkcji opakowań do lodów można uzyskać kontaktując się z naszym lokalnym przedstawicielem lub przechodząc na stronę www.mondigroup.com/flexiblepackaging.

Zapraszamy na strony naszych partnerów:
Oexmann GmbH & Co. KG w Gelsenkirchen, w Niemczech: www.oexmann.com.
Fonterra Brands (New Zealand) Ltd. w Auckland: www.tastekapiti.co.nz

Reader Enquiries

Mondi Group
Marxergasse 4A
1030 Vienna
Austria
+43 1 79013 4059
www.mondigroup.com
mondi-group

Notes for Editors

O Mondi

Mondi jest jednym z światowych liderów branży opakowaniowej i papierniczej, którego innowacyjne i proekologiczne rozwiązania opakowaniowe i papiernicze cieszą się wielkim uznaniem wśród klientów. Mondi jest przedsiębiorstwem całkowicie zintegrowanym w obrębie łańcucha wartości opakowań i papieru – począwszy od zarządzania terenami leśnymi, poprzez produkcję masy celulozowej, papieru i folii z tworzyw sztucznych, aż do tworzenia efektywnych rozwiązań opakowaniowych na potrzeby przemysłu i konsumentów. Zrównoważony rozwój jest widoczny we wszystkich działaniach Mondi. W 2017 roku dochód Mondi wyniósł 7,10 mld euro, a skorygowany zysk EBITDA – 1,48 mld euro.

Mondi jest firmą notowaną na dwóch giełdach papierów wartościowych – na podstawowym rynku giełdy w Johannesburgu (JSE Limited) jako Mondi Limited pod symbolem MND oraz na londyńskiej giełdzie jako Mondi plc w ramach notowania typu premium pod symbolem MNDI. Nasze przedsiębiorstwo weszło w skład indeksu FTSE 100, od 2008 roku objęto je indeksem FTSE4Good Index Series, a od 2007 roku jest wpisane do indeksu JSE Socially Responsible Investment (SRI).

www.mondigroup.com

Related images

 

Editorial enquiries

Judith Wronn
Mondi Group

+49 151 17714692
judith.wronn@​mondigroup.com

Josina van der Velden
EMG

+31 164 317 014
jvandervelden@​emg-marcom.com

 

 

Share

 

More news from